Sıkça Sorulan Sorular
hirdavatstok.com'da Satılan Ürünler Orijinal mi?

Sergilenen tüm ürünler orjinaldir. Ürünlerimiz ithalatcı-distribütör garantilidir.

Ödeme / Kart Bilgileri ve Kart Saklama
Sitemizde yaptığınız alışverişlerde hiçbir kredi kartı/banka kartı bilgisi sunucularımızda saklanmamaktadır. Kartınızın desteklemesi halinde 256Bit şifreleme sistemine sahip yüksek güvenlikli 3D Güvenli ödeme sayfasına yönlendirilerek ödemeyi tamamlarsınız.
Üye Olmalımıyım,Avantajları Nelerdir?
Sitemizde üye olma şartı yoktur. Üye olmanızın en büyük avantajı indirim ve kampanyalardan ilk önce haberdar olursunuz. Üyelik işlemi sonrasında Hesabım - Hesap İşlemleri sayfanızdan:Adreslerim butonunu tıklayarak bilgilerinizi kaydedebilir; alışverişinizi daha hızlı tamamlamak için zaman kazanabilirsiniz.Sipariş Takibi - Önceki Siparişlerim butonundan tüm siparişlerinizi görüntüleyebilir; siparişlerinizle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.Havale Bildirim Formu Havale/EFT ile ödeme seçerek tamamladığınız siparişler için ödeme yaptıysanız, sürecin hızlanması için bildirim yapabilirsiniz.
Satın Aldığım Ürünler Ne Zaman Kargoya Verilecek?
Satın aldığınız ürünlerin kargoya verilme süreleri, iş günü olarak ürün sayfalarında belirtilmiştir. Hafta sonu ve tatil günlerinde verilen siparişlerde ise kargoya verilme süresi, ilk iş gününden itibaren işletilir.Stoğumuzda olan ürünleri en hızlı şekilde kargoya vermek ve size ulaştırmak için özenle çalışıyoruz.
Sipariş Durumları ve Anlamları

Durum: Kontrol Bekliyor

Siparişinizdeki ürünler depomuzda fiziki olarak kontrol edilmektedir. Ürünler stoklu da olsa hasar-deforme açısından kontrolleri yapılarak kontrol sağlanır.

 

Durum: Finansal Kontrol Bekliyor

Kredi kartı ile yaptığınız ödemeler 3D Secure ile güvenli bir şekilde bizlere ulaşmaktadır. Ancak kart sahiplerini koruma amacı ile bu süreçte ek kontroller yapılmaktadır.

 

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde hirdavatlarburada.com veya bankanız, gerekli gördüğü durumlarda sipariş onayı için sistemde kayıtlı olan telefon numarasından kredi kartı sahibine ulaşmaya çalışır. Böyle bir durumda, telefon numarasına ulaşılamazsa, kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak için sipariş onaylanmayıp iptal edilebilir.

Siparişinizi oluştururken ödeme tipi olarak EFT/havaleyi seçip ödeme işleminizi gerçekleştirdiyseniz, ödemeniz hesaplarımıza henüz yansımamış olabilir.

 

Bankaların internet şubesinden hesaplarımıza yapılan ödemeler (açıklama kısmına sipariş numarası yazılması halinde) 1 iş günü, ATM'ler den yapılan veya açıklama alanına sipariş numarası yazılmamış havalelerde geliş sırasına göre 3 iş günü içerisinde onaylanır.

 

Özellikle ATM lerden yapılan havale ödemelerinde çağrı merkezi aracılığı ile dekontunuzu ilettiğiniz durumlarda süreç hızlanmaktadır. Sipariş numaranızı ödeme esnasında dekontun açıklama kısmına yazarak siparişlerinizin havale/EFT ödemelerinin daha hızlı işleme alınmasını sağlayabilirsiniz.

 

Durum: Sevk Edilmeye Hazır

Siparişiniz stok ve finansal kontrol aşamaları tamamlanmış ve ürünler hazırlanmak üzere ilgili sevkiyat birimine yönlendirilmiştir.

 

Durum: Kısmen Sevk Edildi

Siparişinizdeki ürünlerin hazır olanları sevk edilmiş, ürünlerin içeriklerinde yazan tedarik sürelerine göre henüz sevki yapılmamış ürünler hazırlanmaktadır.

 

Burada yapılacak parçalı sevkiyatlar için kargo ücretini biz karşılamaktayız. Sizden ekstra bir ücret talep edilmeyecektir.

 

Durum: Tamamlandı

Siparişinizdeki tüm ürünler tarafınıza ulaştırılmak üzere kargoya verilmiştir.

 

Bundan sonraki süreci kargo takip numaranız ile takip edebilirsiniz.

Siparişim Ne Zaman Elimde Olur?

Siparişinizin kargoya verildikten sonraki durumunu kargo takip numaranız ile kontrol edebilir veya kargo firması ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.