ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar hakkında

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin hirdavatstok.com (hirdavatstok.com) kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir.
Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen hirdavatstok.com sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.
Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"], dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.
1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları hırdavatstok.com tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir. Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:
1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi
1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması,saldırı,hack ve manipülasyon atakları
1.c. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin,diğer kullanıcı bilgilerinin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi
1.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır. Tespit edilmesi halinde Türkiye Cumhuriyeti adaletine tüm şikayetler yapılacak ve üsulsüzlüğe dair bilgiler teslim edilecektir.
2. İçerik Kullanımı Hakkında
2.a. hırdavatstok.com'da sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. hırdavatstok.com içeriğinde yer alan bütün alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"]'un izni olmadan link vermek yasaktır.
2.b. Bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın hakkı Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"]'a aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.
2.c. hırdavatstok.com’a iletilen tüm eleştirilerin hakkı Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"])’a aittir, istenildiği taktirde Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"] tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir.
3. Sorumluluklar
3a. hırdavatstok.com'i ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda kullanılamktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve hırdavatstok.com’u geliştirmektir.
3.b. hırdavatstok.com kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek hırdavatstok.com sitesini kullanmaya başlayabilir.
3.c. Kullanıcı, hırdavatstok.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile hırdavatstok.com'in hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcıya aittir.
3.d. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya hırdavatstok.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının hırdavatstok.com'da n yararlanması Hırdavatstok.com(ÇELİKTEPE HIRDAVAT) tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.
3.e. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin hırdavatstok.com'i kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
3.f. hırdavatstok.com ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"] tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"] sorumlu tutulamaz.
3.g. Kullanıcı , hırdavatstok.com'dan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.
3.h. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından hırdavatstok.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi kayıtlı tüm siparişlerinin ve adres bilgilerinin ve kişisel bilgilerinin kalıcı olarak silineceğini bilir ,bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.
3.i. hırdavatstok.com ya da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme kararı Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"]’a aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
3.j. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.
3.k. hırdavatstok.com kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"], bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.
3.l. Hırdavatstok.com(ÇELİKTEPE HIRDAVAT), kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.
3.m. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.
3.n. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik ve Kullanım Şartları” sayfamızdaki bölümünü okuyunuz.
Kullanıcı, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"]'un uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Hırdavatstok.com(ÇELİKTEPE HIRDAVAT) , Kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.
4. Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"]'un Hak ve Yükümlülükleri
4.a. Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"], kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, kullanıcının paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcının hırdavatstok.com sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, hırdavatstok.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.
4.b. Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"] taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"]'un her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Kullanıcı işbu hakkı kabul eder. Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"] , herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, hırdavatstok.com'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve hırdavatstok.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.
İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri hırdavatstok.com sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"] tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.
5. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi
Kullanıcı,hirdavatstok.comu kullanmaya başladığında, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da herhangi bir üyeliksiz sipariş verdiği andan itibaren hırdavatstok.com sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.
6. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü
Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.
7. Tebligat Adresleri
7.a. hırdavatstok.com sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının hırdavatstok.com'a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.
7.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ve taahhüt ederler.
7.c. Yine hırdavatstok.com'in kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın hırdavatstok.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.
8. Diğer Şartlar
8.a. Kullanıcı hirdavatstok.com sitesindeki hizmetleri kullanmaya başladığı anda sistem üzerindeki "ÜYELİK SÖZLEŞMESİ","GİZLİLİK VE KULLANIM ŞARTLARI","ÇEREZ POLİTİKASI","GARANTİ VE İADE ŞARTLARI" sözleşme ve şartlarını kabul etmiş, "K.V.K.K AYDINLATMA METNİ"ni okumuş,anlamış ve kabul etmiş sayılır.
Bildirimler Hakkında,Hırdavatstok.com["ÇELİKTEPE HIRDAVAT-MUSTAFA ÇETİN"] ; Üye ile Üye'nin kayıt olurken bildirmiş olduğu elektronik posta adresi vasıtasıyla veya telefon numarasına arama yapmak ve SMS göndermek suretiyle iletişim kuracaktır. İletişimler kargo ve sevk bildirimleri şeklinde olacaktır. Üye, elektronik posta adresini ve telefon numarasını güncel tutmakla yükümlüdür. Alıcı üye olarak veya sipariş oluşturarak kendisine sipariş hakkında ve kargo bildirimleri hakkında SMS ve Telefon Numarasıyla aranmak, E-Posta gönderilmesine müsade etmiş sayılacak olup SMS almak istemediği durumlarda bu link'ten(https://onay.li/HB59) SMS alma durumunu iptal edebilecektir.

Son Güncelleme : 24.01.2023

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.